KOMPLEKSOWE

ZARZĄDZANIE NAJMEM

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

27 października 2020

Skąd bierze się rosnąca popularność mieszkań na wynajem?

Obywatele naszego kraju przywiązują dużą wagę do tego, czy mieszkają we własnościowym mieszkaniu, czy też je wynajmują. Niezależnie od wieku, ta pierwsza opcja kojarzy się części Polaków ze stabilizacją i dlatego posiadanie własnego mieszkania jest czymś, do czego według nich należy dążyć. Rynek zmienia się jednak dynamicznie i z roku na rok wzrasta popularność najmu. 

Mieszkania własnościowe i wynajęte – statystyki

Dane pochodzące z Eurostatu mówią, że w marcu 2017 roku aż osiemdziesiąt cztery procent Polaków mieszkało na tak zwanym „swoim”. Jeśli przeciwstawić tę liczbę zaledwie czterem i pół procentom najemców, ich liczba wydaje się bardzo mała. Jest to spowodowane po części tym, że aż czterdzieści trzy procent ludzi w wieku od dwudziestu pięciu do trzydziestu czterech lat nadal mieszka z rodzicami. Natomiast raporty przygotowane przez Fundację Habitat for Humanity przewidują, że w ciągu najbliższych lat liczba osób najmujących mieszkania zamiast kupujących swoje urośnie do ponad trzydziestu procent. Jest to realistyczne wyliczenie – najemców ciągle przybywa. Powstało wiele firm specjalizujących się w wynajmowaniu nieruchomości, które znają potrzeby rynku i oferują szeroki wybór nieruchomości nie tylko mieszkaniowych, ale także lokali handlowych i firmowych.

Zalety wynajmowanego mieszkania

Zaczynamy dostrzegać zalety takiego rozwiązania jak wynajem – większą mobilność i wolność, brak uwikłania w wieloletnią umową z danym bankiem (większość młodych Polaków nie ufa korporacjom bankowym) i inne minusy kredytów hipotecznych.  Wynajmując mieszkanie możemy liczyć na liczne korzyści, takie jak wspomniana wyżej mobilność, brak obciążeń i idących za nimi stresów. Możemy mieszkać wszędzie, wynająć dowolne mieszkanie, próbować różnych rozwiązań i co najważniejsze nie jesteśmy przykuci do jednego miejsca.

 

 

 

obsługa wynajmu
obsługa wynajmu

biuro@podnajmuje.pl

biuro@podnajmuje.pl

Wszystkie artykuły

BLOG

PRZYDATNE LINKI

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Możesz je wyłączyć. Dowiedz się jak

Zarządzanie najmem

Kontakt

O firmie

KONTAKT