KONTAKT

O firmie

Kontakt

Zarządzanie najmem

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Możesz je wyłączyć. Dowiedz się jak

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

PRZYDATNE LINKI

BLOG

Wszystkie artykuły

biuro@podnajmuje.pl

biuro@podnajmuje.pl

obsługa najmu
obsługa najmu

Kupno mieszkania pod wynajem to niezawodny sposób na zapewnienie sobie tak zwanych dochodów pasywnych. Trafiają one na nasze konto niezależnie od tego, czy wykonujemy pracę zawodową. Uzyskujemy je dzięki najemcom uiszczającym określone w umowie opłaty. Dochody pasywne mogą być wystarczająco wysokie, by stanowić dla nas jedyne źródło utrzymania. Ważne jest wówczas, by mieszkanie pod wynajem kupić w popularnej miejscowości – takiej jak Gdańsk.

Mieszkanie pod wynajem – to się opłaca!

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem jest spora, ale jeśli dokonamy jej właściwie, szybko się zwróci. Zakupiona nieruchomość może zacząć na siebie zarabiać już w perspektywie kilku lat. Aby osiągnąć ten cel, musimy wybrać odpowiednią lokalizację mieszkania – tak, by ceny najmu były dostatecznie wysokie i by nie brakowało nam najemców. Swoje oczekiwania musimy przede wszystkim zweryfikować poprzez dogłębne zbadanie rynku nieruchomości. Nie możemy oczekiwać zbyt dużego czynszu, bo nasza oferta będzie po prostu niepopularna, a każdy miesiąc, w którym mieszkanie stoi puste, oznacza dla nas istotną stratę. Czynszu nie możemy także zaniżyć, bo wówczas całe przedsięwzięcie będzie dla nas po prostu nieopłacalne. Istotną kwestią przy ustalaniu właściwej kwoty czynszu jest także standard mieszkaniowy oraz cena, za jaką zakupiliśmy nieruchomość. 

Komu wynajmować mieszkanie w Gdańsku?

Jeśli zakupimy dom lub mieszkanie pod wynajem w miejscowości turystycznej, najczęściej inwestycja tego rodzaju okazuje się istnym strzałem w dziesiątkę. Jednym z najlepszych miejsc na przeprowadzenie całej operacji jest Gdańsk. W związku z silnie rozwiniętą turystyką, w mieście pracuje kilka tysięcy dodatkowych osób. Wiele z nich to osoby niepochodzące z Gdańska i szukające miejsca do zamieszkania. Takie rozwiązanie ma znaczną przewagę nad przykładowym wynajmowaniem mieszkania studentom – osoby pracujące podpisują umowy na dłuższe okresy i chętniej je przedłużają. Istnieje także opcja na podpisanie umowy z firmą zajmującą się sprowadzaniem pracowników na długoterminowe zlecenia. Innym godnym rozważenia rozwiązaniem jest wynajmowanie mieszkania turystom, co w Gdańsku możliwe jest przez cały rok. 

 

 

Wynajem mieszkań w Gdańsku – poradnik inwestora

14 września 2020

POWRÓT DO ARTYKUŁÓW

KOMPLEKSOWE

ZARZĄDZANIE NAJMEM